Gateio Nedir? Gate io Güvenilir mi? | Detaylı Gate.io Rehberi

Gateio

7.9

Hızlı para çekimi

8.0/10

Ürün çeşitliliği

8.5/10

Türkçe destek

7.0/10

Düşük spread

7.5/10

Güvenilir firma

8.5/10

Artıları

  • Hızlı para yatırma çekme
  • Geniş ürün yelpazesi
  • Coinleri ilk satın alabilme
  • Gelişmiş güvenlik önlemleri
  • Düşük komisyonlar

Eksileri

  • Türkçe destek yetersiz

Gateio nedir ve Gate io güvenilir mi diye merak edenler için detaylı bir rehber hazırlıyorum. Son dönemlerde ismi kripto para yatırımcıları arasında geçmeye başlayan Gateio giriş hakkında birçok soru alıyorum. Bu soruların yanıtını Gate.io nedir inceleme yazımda bulabileceksiniz.

Siz de şahit olmuşsunuzdur ki kripto paralara yatırım yapmak isteyenler var. Hali hazırda yatırım yapanların yanında farklı yatırımcılar da bu piyasaya ilgi duymaya başladı. Kripto paraların hızlıca değer kazanması ve bazı kişileri zengin etmesi, iştah kabartmakta.

Özellikle Bitcoin gibi binlerce dolar değere ulaşan kripto parayı görenler, yeni çıkan kripto paraların da bu şekilde değer kazanacağını düşünmekte. Böyle düşünen yatırımcılar, kripto para borsalarında hesap açarak kripto para alım satımı yapmakta.

Bu borsalardan dikkat çekenler arasında Gate.io borsası da yer alıyor. Bu rehberde sizlere bu borsanın özelliklerini ve sunduğu avantajları anlatacağım. Gate io para yatırma nasıl yapılır ve nasıl hesap açıldığını da göreceksiniz.

Merak edilen diğer konular arasında Gate io fon şifresi nedir, Gateio hangi ülkenin ve Gate.io kullanımı gibi konular bulunuyor. Tüm bunlara bu yazıda ayrıntılı bir şekilde değindim. Lafı uzatmadan borsayı tanıtmaya geçelim.

Gate io Nedir?

gateio nedirGate io nedir diye baktığımızda, kripto para alım satımı için kurulan bir borsa olduğunu görüyoruz. Borsa başta Çin’de kurulmuş ardından da merkezini ABD’ye taşımıştır. Gate io hangi ülkenin olduğunu da görmüş oluyoruz.

Kripto para piyasasında hizmet veren bu borsanın Gate Technology Incorporated adlı kurum tarafından yönetildiği söylenmektedir.

Gate.io borsası dünya genelinde ilgi gören kripto paralara yatırım yapılabilme imkanı vermektedir. Elbette yeni çıkan coinler de bu platformda işleme sunulmaktadır. Hatta birçok coin bu platformda ilk olarak yer alabilmektedir. Gate io da listelenecek coinler yatırımcılar için önceden alım avantajı vermektedir.

Gate.io borsasına genel olarak tüm dünyadan erişim sağlanabilmektedir. Ancak bazı ülkelerden erişim bulunmamakta. Bunun nedeni, o ülkelerin internet erişimine yeterli ölçüde olanak sağlayamamasıdır. Mesela Kuzey Kore, İran ve Suriye gibi ülkelerde erişimin kısıtlı olduğunu görebiliriz.

Kripto para yatırımı yapmak isteyen yatırımcıların Gate io borsası tercih edebildiğini görüyorum.

Gateio nedir görmüş olduk şimdi de yatırımcıların borsa hakkında en çok merak ettiği konu güvenilirlik ile devam edelim. Gate io güvenilir mi diye yakından bakalım.

Gate io Güvenilir Mi?

Yatırımcılar bir borsada hesap açmadan önce o borsanın güvenilir olup olmadığına bakmalıdır. Bir yere para yatırdığınızda sıkıntı yaşamayacağınızı bilmelisiniz. Bu sayede işlemlerinizi daha rahat şekilde yapabilirsiniz. Bu nedenle Gate.io güvenilir mi diye detaylıca bakarak sizlere anlatmak istiyorum.

Öncelikle söylemek isterim ki kripto para borsaları, devletler ve denetleyici kurumlar tarafından resmi olarak incelenmemektedir. Bu piyasalara kurallar getirmedikleri ve yatırımcıların sorun yaşadıklarında başvuracakları bir kurum olmadığı için güvenlik konusunda bazı endişeler doğabilmektedir.

Yatırımcılar, bu piyasaların güvenilirliği konusunda sıkı araştırma yapmalıdır. Gateio hakkında araştırma yaptığımda, yatırımcılara güven vermek için birçok güvenlik prosedürü sağladıklarını görüyorum.

Kullanıcılar borsada hesap açarken oluşturulan parolanın güçlü olması gerekmektedir. Şifrenin güçlü olmaması durumunda uyarı yapılarak güçlü hale getirene kadar denemenize izin verilmektedir.

Üye olduktan sonra telefon numarası ve mail gibi iletişim adreslerinizin doğrulanması bekleniyor. Yatırımcılar gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra iki faktörlü doğrulama yapabiliyor.

İki faktörlü doğrulamada, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra telefonunuza kod geliyor ve bu kodu girmeniz durumunda Gateio giriş yapabiliyorsunuz. Böylece güvenli artmış oluyor.

Kripto para borsası tarafından sunulan ek güvenlik önlemleri arasında Gate io fon şifresi de bulunmaktadır. Peki, Gate io fon şifresi nedir gelin yakından bakalım.

Gate io Fon Şifresi Nedir?

Kullanıcıların hesaplarındaki fonlara erişmek ve alım satım yapmak için belirlemeleri gereken 6 haneli koda Gateio fon şifresi denir. Para yatırmak ve çekmek için de bu şifreye gerek vardır.

Gate fon şifresi nedir diye bakıldığında, sisteme üye olunurken oluşturulan ve kullanılmaya başlanan bir ekstra güvenlik önlemi olduğu anlaşılmaktadır.

Gate io borsası, yatırımcıların hesaplarını birçok güçlü şifreleme yöntemiyle koruma altına almaya çalışmaktadır. Bu yöntemlerden biri de Gate io fon şifresi olarak karşımıza çıkıyor.

Gateio güvenlik sistemine baktığımızda, fonların da güvence altına alındığını görmekteyiz. Soğuk depolama tekniğiyle tüm fonların saklandığını görebiliyoruz. Böylece hacklenme durumunda fonların çalınması zorlaşmaktadır.

Bu bölümde Gate borsası güvenilir mi sorusunun yanıtını vermeye çalıştım. Sonuç olarak ise Gate.io güvenilir kirpto para piyasaları arasında yer almaktadır diyebilirim.

Gate.io Kullanımı Nasıldır?

Kullanıcılar, Gate io adlı kripto para borsasında yatırım yapmak için bu borsanın hangi özelliklere sahip olduğunu bilmelidir. Ben de sizlere ne gibi özelliklerin olduğunu ve Gate.io kullanımı hakkında detayları anlatmak istiyorum.

İlk olarak borsada hesap açtığınızda, ister mobil uygulamayla isterse bilgisayardan internet tarayıcıları üzerinden siteye girerek işlem yapabileceğinizi söyleyebilirim. Kripto paraları böylece alıp satabilirsiniz.

Sistem üzerinde kripto paraların fiyatlarını grafikler üzerinden görebilirsiniz. Çeşitli zaman aralıklarına göre fiyatların nasıl değiştiğine de bakarak analiz çıkarma fırsatına sahip olursunuz.

Sunulan Yatırım Araçları

gate io para çekmeGateio kullanıcıları, kripto paralara yatırım yapabilmektedir. Günümüzde binlerce kripto para çeşitli piyasalarda alım satıma sunulmuştur. Bunların arasında en popülerleri, Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Tether ve Litecoin gibi para birimleridir.

Gate.io’da işlem yapan yatırımcılar, bu kripto para birimlerine ulaşabilmektedir. Birçok kripto para Bitcoin ve Tether üzerinden listelenmekte. Bu borsada sunulan paralara baktığımızda, Tether üzerinden 600’den fazla, Bitcoin üzerinden 80’den fazla kripto paranın işleme sunulduğunu görebiliriz.

Birçok kripto paranın sunulması, yatırımcılara önemli avantaj sağlamaktadır. Çünkü yatırımcılar, kripto paralarda meydana gelen fiyat değişimlerinden fırsatları yakalayarak tek bir hesap üzerinden hepsine yatırım yapabilmektedir.

Kripto paralara spot ve margin olarak yatırım yapılabilmektedir. Çeşitli kripto paralarda çeşitli kaldıraç oranlarının sunulduğunu da görebiliriz. Kaldıraç ile beraber işlemlerde kar elde şansı artmaktadır. Ancak risk de içerdiği için yatırımcıların dikkat etmesi gerektiği yönünde uyarılar da bu borsa tarafından yapılmaktadır.

Vadeli işlemlerin de bu borsa üzerinden yapılabildiğini görebiliriz. Vadelere göre kaldıraç oranlarının değiştiğini görebiliriz. Genel olarak kısa vadelerin sunulduğunu görebiliriz. 10 dakika ile 1 gün arasında değişen vadeler daha çok ilgi görmektedir.

Vadelerin uzun olmamasının nedeni, kripto paraların çok volatil olmasıdır. Yani fiyatlar çok hızlı hareket edebilmektedir. Vadelere göre fiyatları önceden kestirmek zorlaşmaktadır. Ayrıca manipülasyona da müsaittirler. 1 gün içerisinde 3-4 kat fiyat artışı ya da düşüşü gerçekleşebilir.

Gate.io Komisyon Oranları Nasıl?

Kripto para piyasalarında, diğer piyasalarda olduğu gibi yapılan işlemlerde komisyon ödenmektedir. Borsalar, bu komisyonlardan kar elde etmektedir.

Gateio komisyon oranlarına baktığımızda, işlem başına %0,20 komisyon istendiğini görmekteyiz. Ben bu oranı iyi buldum. Çünkü diğer kripto borsalarında genel olarak %0,25 oran sunulmakta. Aradaki fark ufak görünse de işlem büyüklüğü artınca önemli bir fark haline gelmektedir.

Gate io komisyon oranları, bazı şartlarda düşebilmektedir. Son 30 günde yapılan işlemler ve yatırımcıların ellerinde bulundurdukları Gate Token miktarına göre komisyonlarda kolaylık sağlanmaktadır.

Komisyonların %0,055’e kadar düşebildiğine şahit olabiliriz. Komisyon ne kadar düşük olursa sizin için o kadar faydalıdır.

Gate io para yatırma işlemlerinde komisyon alınmıyor. Ancak Gate io para çekme işlemlerinden komisyon alınmaktadır. Her işlemde, 0.0005 BTC kesim yapılmaktadır. Bu komisyon, diğer borsalarla benzerlik göstermektedir.

Gate io Para Çekme Limiti Var Mı?

gateio güvenilir miGate io hesabı açmak istediğinizde, para yatırma ve çekme işlemlerinde ne kadar limit olduğuna bakmalısınız. Ben de sizlere Gate io para çekme limiti nedir bundan bahsedeceğim.

Gateio para yatırma işlemi yaparken borsanın bir limit belirlemediğini görüyoruz. Dolayısıyla yatırımcılar, ne kadar isterlerse o kadar para yatırma işlemini rahatlıkla yapabilirler.

Evet, Gate io para çekme limiti olduğunu görüyoruz. Bu limitler kripto paralara göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle hangi kripto parayı çekecekseniz, o kripto paranın para çekme limitini öğrenmelisiniz. Gateio limit sayfasından bu limitleri görebilirsiniz.

Önemli kripto paralar için verilen Gate.io para çekme limiti ne kadar bakalım.

Bitcoin olarak parasını çekmek isteyen yatırımcılar, günde en fazla 100 Bitcoin çekebilmektedir. Daha fazla çekebilmeleri için ertesi günü beklemelidirler.

Ethereum olarak parasını başka bir cüzdana çekmek isteyen yatırımcılar, günde en fazla 3000 Ethereum çekebilmektedir.

Ripple olarak çekim yapmak isteyenler en fazla 80.000 Ripple çekebilir.

Gate Token adında, borsanın kendi kripto parası olan coin için belirlenen çekim miktarı ise 500.000’dir.

Para yatırma ve çekme işlemleri yapmadan önce mutlaka bu limitleri incelemenizi tavsiye ederim. Böylece planlarınızı yapabilirsiniz.

Gateio Türkçe Destek Sunuyor Mu?

Gate.io kullanıcıları günümüzde Türkçe destek alamamaktadır. Gate io borsası internet sitesine girildiğinde, Türkçe dil seçeneğinin olduğunu görebiliriz. Ancak bu sadece internet sitesini Türkçe kullanabilmeyi sağlamaktadır.

Canlı chat ile görüşme yapılmak istendiğinde, Türkçe müşteri temsilcisi bulunmadığı için İngilizce olarak görüşmelere devam edilmek zorundadır. Kısacası Gateio Türkçe destek internet sitesi dil desteği ile sınırlıdır.

Türkçe destek olmasa da Gateio müşteri hizmetleri başarılı bulunmaktadır. Yatırımcılar, kolaylıkla borsa ile iletişime geçebilir ve işlemlerini hızlı ve kolay şekilde yapabilir.

Kaldıraçlı Kripto Yatırım İşlemleri

Gate io kullanıcıları, kaldıraç kullanarak avantajlı şekilde işlemlerini yapabilmektedir. Peki kaldıraç nedir?

Kaldıraç, para miktarının kat kat üstünde işlem yapabilmeye olanak sağlayan bir araçtır. Gateio da bu aracı yatırımcılara sunmaktadır ve adı margin trading olarak bilinmektedir.

Gate io borsası kaldıraç oranı olarak maksimum 1:10 oran sunmaktadır. Yatırımcılar kripto paralarda ne kadar kaldıraç sunulduğunu öğrenebilir ve ona göre kaldıraç seçimi yapabilir.

Kripto paralarda hızlı fiyat hareketliliği olduğu için düşük kaldıraç oranlarının tercih edilmesi gerekmektedir.

Mesela elinizde 100 Ethreum var ve 10 kaldıraç sunuluyor. Bu durumda, 10 X 100 = 1000 Ethereum ile işleme girebilirsiniz. Böylece 100 Ethereum fiyat hareketliliğinden değil, 1000 Ethereum’un fiyat hareketliliğinden kar elde edebilirsiniz.

Kaldıraç kullanırken avantajınız artar ancak riskiniz de artmaktadır.

Pasif Kazanç Sistemleri

Bu borsada hesap açan yatırımcılar, birçok kazanç sisteminden yararlanabilmektedir. Borsada pasif kazanç sistemleri bulunmaktadır. Şimdi bu pasif kazanç yöntemlerini inceleyelim.

IEO adlı sistem, ICA sisteminin üstüne konulmuş hali yani geliştirilmiş sistemidir. IEO sisteminde, kripto paralar arz edilmeden önce daha düşük fiyatlardan satın alınabilir ve borsada işlem gördükten ve fiyatlar yükseldikten sonra satılarak kar elde edilebilir.

Staking sistemi, kripto para kitleme sistemi olarak da bilinmektedir. Gateio kullanıcıları, belirlenen kripto paralardan alarak belirli bir süre kitleme işlemi yaparlar. Bu süre içerisinde o kripto paraları satmazlarsa, kripto para ödülü kazanırlar. Ayrıca faiz veren staking sistemleri de bulunmaktadır. Gate.io, “HODL & Kazan” olarak tanımladığı bir staking sistemi sunmaktadır. Yıllık olarak %4-36 oranında faiz sunulmaktadır.

Lending sistemi, kripto para kiralama sistemi olarak bilinmektedir. Kullanıcılar ellerindeki kripto paraları ödünç olarak sisteme verirler ve vadelere göre faiz geliri elde ederler.

Gate io Startup Nedir?

Gate io Startup sistemi, Gateio borsasının kendine özgü özelliklerle tasarladığı bir sistemdir. Bu sistemde kripto paralar indirimli olarak satılmaktadır.

Kullanıcılar, BTC ve ETH gibi kripto paraları %20’ye varan indirimlerle alarak önemli bir avantaj elde etmiş oluyorlar. Böylece daha çok kar elde etme şansını yakalıyorlar.

Gateio Startup sisteminde, piyasaya yeni sürülecek kripto paraların tokenleri de yer alabilmektedir. Bu sistemden yararlanabilmek için Vip seviyesinde olunması gerekiyor.

Vip seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar bu fırsatlardan yararlanma imkanı oluyor. Elde bulunan Gate Token miktarına göre satın alma limiti belirlenmektedir.

Startup sistemi, Gateio’yu diğer borsalarda ayırmaktadır. Bu sistem sayesinde yatırımcılar önemli avantajlar elde etmektedir. Yeni kripto paralara hızlıca erişim sağlanabildiği için kar fırsatları değerlendirilebilmektedir.

Özellikle en büyük kripto para borsalarında listelenmeden önce Gateio’da listelenen kripto paralardan kar elde etme şansı çok yüksektir. Buradan uygun fiyata coinler alınabilir ve büyük borsalarda listelendikten sonra fiyatı artınca oralarda satılabilir.

Gate.io startup sisteminde VIP seviyesinin önemli olduğunu söylemiştim. VIP seviyesini yükseltmek için elde GT Token bulundurulmalı ve işlem hacmi yükseltilmelidir. Böylece hem daha düşük komisyonlarla işlem yapılabilir hem de indirimli coinlerden daha çok talep edilebilir. Şimdi sizlere Gate io Vip 1 nasıl olunur anlatmak istiyorum.

Gate io Vip 1 Nasıl Olunur?

Gateio’da VIP olabilmek için iki farklı plan uygulanmaktadır. Birinci planda, yatırımcıların Gate Token yani GT bulundurması gerekmektedir. 14 günlük bir süre baz alınarak hesaplama yapılır. İkinci planda ise yatırımcıların hem GT tutmasına hem de 30 günlük işlem hacmine bakılmaktadır.

Gate Token bulundurulmayan günlerin ortalamada değeri 0’dır. O günler sıfır olarak kabul edilir.

Önerilen yöntem, hem GT tutulması hem de işlem hacminin yüksek olmasıdır. İşlem hacminiz yüksek olsa da GT coin bulundurmuyorsanız, VIP seviyeniz daha düşük olacaktır. Bu nedenle GT bulundurmanız avantajınıza.

gate io nedir, gate.io güvenilir miYukarıda gördüğünüz üzere VIP 0’dan başlamak üzere VIP 16’ya kadar seviyeler bulunmaktadır. Bu seviyelere ulaşmak için ne kadar işlem hacmi olması ve GT coin tutulması gerektiğini de yukarıdaki tablodan görebilirsiniz.

Bu şekilde Gateio Vip 1 nasıl olunur görmüş olduk. Her bir kademede komisyon oranlarının düştüğünü de görebilirsiniz. Bu nedenle Gate io Vip 1 olma avantajından yararlanmanızı tavsiye ederim.

Gate io Kayıt Nasıl Yapılır?

Gateio’da hesap açmak isteyen yatırımcılar için Gate io kayıt nasıl yapılır ve nasıl kullanılır anlatmak istiyorum.

Öncelikle Gateio internet sitesine gitmelisiniz. Burada karşınıza “Kaydol” butonunu çıkıyor. O butona tıklamalısınız.

Karşımıza bir form çıkacak. Bu formda sizden kullanıcı adı, e-posta ve şifre istenecek. Buradaki tüm bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalıyız. Şifre için bazı uyarılar verebilir bunları dikkate alarak şifrenizi oluşturmalısınız.

Formdakiler doldurulunca aşağıda bulunan kutucuğu işaretlemelisiniz. Ardından “SONRAKİ” butonuna tıklayın.

Diğer adımda Gate fon şifresi oluşturmanız istenecek. Gateio fon şifresi nasıl alınır diye çok soran oluyor. İlk oluşturduğunuz şifreden farklı olarak bu şifreyi belirlemelisiniz. İşlemlerinizde bu şifre çok önemli olacak. Gate fon şifresi unuttum diye uğraşmamak için bir yere bu şifreyi not edin.

Bu adımdan sonra Captcha doğrulaması çıkacak. Bu adımı da geçtikten sonra mail adresinize doğrulama gelecek. O doğrulamayı yaparak hesabınızı aktifleştirebilirsiniz.

Gateio hesabınız açıldıktan sonra güvenlik önlemlerini tamamlamalısınız. Ardından hesabınıza fonlama yapabilirsiniz.

Gate io Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Yatırımcılar, Gate borsası üzerinden hesap açtıktan sonra hesabına fonlama yaparak işlemlere başlayabilir. Peki Gate para yatırma nasıl yapılır?

Para yatırmak için öncelikle Gateio giriş yapılmalı ve ardından cüzdan kısmına gidilmelidir. Cüzdan kısmında, hesabınızda bulunan paraları görebilirsiniz. Hesabı yeni açtıysanız ve fonlama yapmadıysanız, para olmayacak. Şimdi para yatırma butonuna tıklamalısınız.

Hangi kripto para ile yatırım yapmak istiyorsanız, o para birimini seçmelisiniz. Karşınıza cüzdanınız çıkacak. Cüzdan adresinizi kopyalayarak diğer borsalardan bu borsaya para yatırma işlemini yapabilirsiniz.

USDT gibi kripto paralarda farklı seçenekler karşınıza çıkabilir. ERC-20 ve TRC-20 seçenekleri en çok kullanılan yöntemler. Bunlardan hangisine para yollamak istediğinizi seçmeli ve eğer başka birine gönderecekseniz seçiminizi karşıdaki kişiye söylemelisiniz.

Gateio nasıl para yatırılır gördük. Para çekmek istediğinizde de aynı şekilde cüzdan kısmına gitmelisiniz. Bu kısımda, para çekme butonu olacak. Oraya tıkladığınızda, hangi kripto para ile paranızı çekmek istediğinizi seçmelisiniz.

Ardından parayı çekmek istediğiniz cüzdanın adresini girmelisiniz. Böylece para çekme işlemini yapmış olursunuz. Ancak komisyon kesileceğini unutmayın.

Para çekme işlemleri için Gate io kimlik doğrulama istemektedir. Gate io kimlik doğrulama ne kadar sürer diye baktığımızda ise genelde birkaç saat sürdüğü görülmektedir. Gateio kyc doğrulama adımını da yaptıktan sonra para çekme emri verebilirsiniz.

Ayrıca Gate fon şifresi de hem para yatırma hem de para çekme işlemlerinde sorulacak.

Gateio Alım Satım Nasıl Yapılır?

Gelelim bir diğer merak edilen konuya: Gateio alım satım nasıl yapılır?

Kullanıcılar, hesap açtıktan ve para yatırdıktan sonra alım satım işlemlerine başlayabilir. Alım yapmak için piyasalar kısmındaki ürünlere bakabilir.

Ardından hangi kripto parayı alacaksa, ona tıklayarak al emri verebilir. Burada alacağınız miktar ve ne kadar ödemeniz gerektiğini görebileceksiniz.

İstediğiniz fiyattan alım yapmak için emir oluşturabilirsiniz. Şartlar sağlandığında sistem otomatik olarak sizin işleminizi gerçekleştirecektir.

Satmak istediğinizde, de aynı şekilde piyasalar kısmından sat emri vererek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sektörün içinden gelmiş bir yatırımcı olarak 2012 yılından beri forex piyasası ile ilgiliyim. Bu blogda sizlere forex ve finansal piyasalar hakkında bilgilendirme sağlamayı amaçlıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz